Sobota - Hurá domů!

30. července 2011 – Po včerejších oslavách bylo potřeba všechno uklidit, zamést, vytřít, zabalit, vyhodit, rozdat a tak není divu, že nám dopoledne uteklo velmi rychle a než jsme se naděli, už se do tábora sunul autobus, který si přijel pro naše kamarády ze Žíchovce. Následovaly dojemné scény loučení a po chvilce dorazil i druhý autobus, který nás dovezl do Prahy na Smíchov.

 

Pátek - Oslava vítězství

29. července 2011 – Vzhledem k tomu, že se nám včera podařilo překazit korunovaci uzurpátora Gastona, jsme se dnes mohli oddat zaslouženému odpočinku a velkou část dnešního dne tak vyplnila především příprava večerní slavnosti, kterou se král rozhodl uspořádat jako poděkování všem mušketýrům a kadetům za jejich pomoc při znovunastolení pořádku v Paříži.
čtěte dále

Aktualizována fotogalerie

28. července 2011 – V sekci Fotky si můžete prohlédnout přes pět set nových fotografií.
čtěte dále

Čtvrtek - Překažená korunovace

28. července 2011 – Dnes do Paříže dorazily posily z La Rochelle - pánové Athos, Porthos, Aramis a d'Artagnan.
čtěte dále

Středa - Bitva o královnu

27. července 2011 – Draci a Hvězdy ráno vyrazili na ambasádu Švédského království, aby zjistili, zda se tam neskrývá královna Anna.
čtěte dále

Úterý - Azbuka, pandury a odchod na puťák

26. července 2011 – Dopoledne jsme vyrazili na další výlet - tentokrát do míst, kam se normálně podívá jen málokdo.
čtěte dále

Pondělí - Vyhnání de Trevilla

25. července 2011 – V pondělí ráno nás kardinál překvapil informací, že v noci vyletěla do vzduchu prachárna jeho gardistů. Protože na místě našel mušketýrské pláště, nechal z Louvru vykázat všechny plnoprávné mušketýry včetně kapitána de Trevilla a převzít prachárnu patřící mušketýrům. De Treville se vyhnání podřídil, ale nakázal nám mušketýrskou prachárnu pokud možno ubránit.
čtěte dále

Sobota - de Treville zraněn

23. července 2011 – V sobotu proběhlo sportovní dopoledne, kde jsme si vyzkoušeli kromě klasických sportů jako ping-pong i netradiční disciplíny jako kimovku v chůzi. Na poledním nástupu nás překvapilo velké množství dvořanů:
čtěte dále

Pátek - Loučení s Kytičkami

22. července 2011 – Protože další den měly odjet ty nejmenší děti s kytičkovanými kápičkami, tak jsme se rozhodli jim na rozloučenou zahrát scénky jejich výkonů za první týden. V průběhu týdne jsme však měli moc vlastní práce, a tak jsme nevěnovali pozornost tomu, co dělali.
čtěte dále

Čtvrtek - Léčení malomocného

21. července 2011 – Jak nás král večer požádal, vydali jsme se hledat mastičkáře, který by uměl malomocného vyléčit. Naše jediné vodítko bylo jméno Jean-Pierre, ale de Treville nám poradil dvě možné stopy.
čtěte dále

Přečtěte si také

20. července 2011 – Středa - Dobrodružství s Oxenstiernou
19. července 2011 – První fotky z tábora
19. července 2011 – Den čtvrtý - Turnaj
18. července 2011 – Den třetí - Konečně úkol hodný mušketýrských kadetů
17. července 2011 – Den druhý - Příchod do Louvru
16. července 2011 – Den první
4. července 2011 – Co vzít s sebou na tábor?
3. července 2011 – Informace k odjezdu