Kalendář akcí

srpen

4 - 17 Tábor

Facebook


Kronika akcí

Výlet do Svatého Jana pod Skalou 28. 4. 2007

Sraz byl na poněkdu neobvyklém místě v jedné městské části, kdesi daleko předaleko, která se dle tvrzení domorodců jmenuje Řepy. Člověk by čekal, že delegace z této městské části bude dnes pro jednou včas, ale nestalo se tak, takže jako první jsem přišel já s bratrem, poté delegace z této městské části čítající Řepu jr., Bětku a Tomáše, a nakonec se čekalo na Matěje, hlavního to organizátora akce, jelikož autobus číslo 180, spojující Řepy a Dejvice dle svého zvyku o víkendu nejel. Tudíž nás tam bylo celkem šest osob. Posléze se ukázal pravý důvod srazu na konečné tramvaje kdesi mezi řepnými poli: kupodivu tam bylo nádraží, ze kterého dokonce jezdily vlaky. Ve vlaku se hrála taková hra, že každý dostal od Bětky šest růžových papírků, a když řekl ano, jo, nebo ne, tak musel jeden odevzdat tomu, kdo ho nachytal. Plánovali jsme, aby se mezi zakázaná slova přidalo nevím, protože poté by Matěj jistě prohrál. Pak jsme přestoupili do druhého vlaku, poté co jsme debatovali, jestli patří Řepy a Dejvice do Prahy, protože všem bylo jasné, že Jižák je centrum.
Pak jsme vystoupili ve Vráži u Berouna, odkud jsme šli pěknou cestou do Svatého Jana, odkud jsme po prohlídce kostela a posvačení šli na vyhlídku, přičemž Řepáci pořád chtěli „chodit zkratkama“, ale všichni víme, co budou Tyhle Řepy. Po výstupu na vyhlídku jsme šli dále do Solvayových lomů, kde jsme zhlédli scénku ke slavnostnímu zahájení sezóny, a pak jsme se přesunuli a hráli nějaké další Bětčiny hry, jako třeba Evoluci (začíná se jako vajíčko, pak kuřátko, dál kočka, pak opice a pak člověk, ale darmo povídat) a hledání papírků v lese, čehož jsem se neúčastnil, ale můj bratr stejně uhrál plichtu. Pak jsme se projeli vláčkem, a pak šli na vidlobus do Bubovic, kam dokonce přijel a ZASTAVIL! Pak jsme jeli do Prahy, přičemž řidič se po cestě rozhodoval, jestli má hlásit zastávky se zpožděním nebo napřed. Pak jsme po dlouhé cestě dorazili na Zličín, kde jsme se rozešli.
Nakonec bych chtěl Velmi poděkovat Matějovi s Bětkou, že tento prima výlet zorganizovali, a Řepovi s Tomášem, že se zúčastnili.
David
Na výletě se samozřejmě také fotilo, takže se tady můžete podívat na fotogalerii, kde najdete asi sto foteček a videí.