Kalendář akcí

srpen

4 - 17 Tábor

Facebook


Kronika akcí

Návštěva dětí z DDŽ v Praze 18.4. 2004

18. dubna se konala návštěva osmi dětí z Dětského domova Žíchovec v Praze. V 11 hodin dorazili Lukáš, Broňa, Roman, David, Honza, Vojta, Dáša, Denisa a vychovatel pan Brůžek v červené dodávce ke Strahovskému stadionu.

       Petr Hoffmann, OT, Káča Urbanová, Bohouš, Tereza Sitenská, Ondřej Plch, Martin Koumák a Kuba Vokurka, kteří na ně již čekali, s nimi po krátkém uvítání zamířili do nedalekého výcvikového střediska AC Sparta Praha. Zde se setkali s obráncem Tomášem Hübschmanem, útočníkem Tomášem Junem a záložníkem Rastislavem Michalíkem. Ti každému věnovali sparťanský dres a podepsané fotografie, načež se děti s doprovodem odebraly na prohlídku areálu zmíněného střediska. Jejich pozornost zaujaly zejména šatny, solárium a velká vířivá vana. Poté si návštěvníci ze Žíchovce zahráli fotbal proti Kubovi, Petrovi, Ótému a Martinovi. Oba týmy útočily na jednu bránu, kterou hájil Ondřej Plch.
       Zhruba po půl hodině hry se Ondřej, Bohouš a Tereza rozloučili a ostatní se automobily přesunuli na Malou Stranu, kde se naobědvali v restauraci McDonald's. Nápis na žíchovecké dodávce, oznamující, že byla dětskému domovu věnována buddhistickou organizací Tzu Chi, neušel pozornosti několika japonských turistů, kteří neváhali a vozidlo si na památku vyfotografovali. (Dovedu si živě představit, jak někde v Tokiu, Jokohamě nebo Sapporu pyšně ukazují příbuzným fotky z dovolené - orloj, Karlův most, dodávka...)
       Po vydatném obědě se všichni vydali (opět automobily - jak jinak) do Proseka, kde byla před necelým rokem otevřena bobová dráha. Ne, nebojte se, severovýchod Prahy není uměle zasněžován - vozíky, ovládané brzdovou pákou, jezdí (prý rychlostí až 50 km/h) v ocelové dráze, dlouhé téměř jeden kilometr. Zde se k výpravě připojil Luďa, který se společně s Kubou rozhodl vyzkoušet, co vozíky vydrží.
       Když se všichni dosyta nabažili bobování a ujistili se, že s dostatkem snahy lze vozík převrátit, nastal čas se rozloučit. Děti nasedly do své dodávky a plny skvělých zážitků se vydaly na cestu domů.

Ondřej Koumák

Fotky zde