Kalendář akcí

srpen

4 - 17 Tábor

Facebook


Kronika akcí

Předtáborová schůzka pro rodiče 15.6. 2004

Organizuje-li někdo dětský letní tábor, je vhodné, aby uspořádal rovněž předtáborovou schůzku pro rodiče, a to hned ze dvou důvodů: zaprvé "se" to přece dělá (tj. "patří to k dobrému tónu"), zadruhé upozorní zejména rodiče těch, kteří jedou na tábor poprvé, na fatální chyby, jichž se takoví rodiče často dopouštějí.

Po nezbytných úvodních řečech ("jsme rádi, že jste se dostavili v hojném počtu tří lidí") a ještě nezbytnějších informacích, které jsou přece ke stažení na internetu (odjezd, způsob ubytování, návrat), pak začnou organizátoři bombardovat "nové" rodiče (poznají se podle tužky a tlustého poznámkového bloku) svými pečlivě připravenými, dobře míněnými radami. Aby dali dětem s sebou spacák. Aby dali dětem s sebou karimatku ("ale ne takovou tu lesklou"). Aby dali dětem s sebou batoh. Aby dali dětem s sebou čisté prádlo. Aby dali dětem s sebou více než jedno oblečení, "které se smí umazat". Aby nedávali dětem s sebou mobilní telefony, jelikož dětem se jednak může začít stýskat, přičemž s mobilním telefonem pak dokáží způsobit slušný zmatek, jednak může děti vyděsit realističnost bojové hry, přičemž s mobilním telefonem pak dokáží způsobit ještě horší zmatek, jednak vlastnictví mobilního telefonu na táboře může snadno vést k vytvoření nežádoucího kastovního systému.
       Na závěr schůzky pak (snad pro uklidnění nervů, které musely za krátkou dobu vstřebat tolik informací) vystoupil dramatický kroužek (pod vedením Lízy a Kasti) s rytmickou etudou, která sklidila zasloužený úspěch.

Pro zájemce text zmíněné etudy:

/:Bim, mlask, mlask,
bam, mlask, mlask!:/ 4×

/:Ťuk, pšt, ťuk, ťuky, ťuk,
ťuk pst, ťuk, taky ťuk!:/ 4×

/:Cink, cink, bum,
trr, tydlidum!:/ 4×

/:Trr, tydli, tydli,
bum, cililink!:/ 4×