O Stonetownu

Prádelna, radnice a banka Prádelna, radnice a banka
General Store a Toilet House General Store a Toilet House
Obytný srub a další domy v městečku Obytný srub a další domy v městečku

Stonetown je westernové městečko ležící v krásné lesnaté krajině Českomoravské vrchoviny, mezi vesnicemi Kamenice a Plačkov, v blízkosti města Humpolce. Na přesnou polohu se můžete podívat na mapě. Městečko během roku slouží jako turistický cíl s rozmanitým programem westernových akcí, zatímco o prázdninách funguje jako oblíbená základna pro dětské letní tábory.

Je postaveno ve stylu amerického Divokého západu a připomíná tak dobu osidlování Ameriky. Ve městečku se nachází radnice, banka, General Store, kancelář šerifa, Saloon a další typicky stylové westernové budovy. V areálu tábora se samozřejmě nachází i dřevěná jídelna, kuchyň, sociální příslušenství, ohniště na táboráky a dost místa na hry pod širým nebem.

Děti budou ubytované v malých dřevěných srubech. Výjimkou je „puťák“, kdy budou děti s vedoucími spát v lese pod širákem nebo v samostatně zbudovaných provizorních obydlích.

V bezprostředním okolí tábořiště se rozkládají krásné lesy se spoustou zajímavých míst, ve kterých bude probíhat velká část denního programu a celotáborové hry.

Rybník upravený jako koupaliště, které v horkých dnech jistě využijeme, se nachází u 1,5 km vzdáleného Plačkova.

Adresa tábořiště

Westernové městečko Stonetown
Kamenice č.p. 103
pošta Herálec
582 55Od tábora uplynulo
1328 dní

Pro poučení i pro pobavení dovolujeme si doporučit Vaší ctěné pozornosti též stránku věnovanou našemu sdružení Campamento '99.


Neváhejte a přečtěte si
i o našich minulých táborech: