Mezi dvěma světy

Návrat z tábora je v sobotu 25. srpna ve 12 hodin autobusem na obvyklé místo - u tramvajové smyčky Smíchovské nádraží. V případě jakýchkoli dotazů prosíme kontaktujte hlavního vedoucího tábora, Honzu Havlíka, na telefonním čísle 737 432 533.

Do fotogalerie přibyly nové fotky z výletu na statek, z plnění úkolů v lese, z odchodu na puťák a z poslední bitvy.

Důležitá zpráva! Naše týmy byly svědky nočního setkání tří mistrů, při kterém došlo k nepředvídatelným událostem. Na schůzku se dostavil také očekávaný Pete, mluvčí soudce. Jenže to nebyl Pete, jakého všichni známe, domníváme se, že byl postiženou nějakou chorobou či proměněn v něco (zombie?) opravdu ohavného. Jeho rukou totiž došlo k trojnásobné vraždě. Naše týmy teď tuto zprávu zpracovávají a uvidí se, jak s ní budou dále nakládat.

Dnes je pátý den. Dopoledne týmy pomáhali mistrům v určitých úkolech. Velcí měli za úkol jim obstarat některé věci, o které si mistři řekli. V tomto ohledu však týmy pro dnešek zklamali, uspokojit se povedlo jen jednoho mistra. Odpoledne pomáhali les čistit od limbánožroutů. Velké týmy vymýšleli poetické a hudební představení pro Polemarcha, které představí dnes večer u ohně.

Čtvrtý den začal vyhlášením minulého dne, protože nás večer nečekaně přepadla kosmická bouře. Pokračovalo se turnajem, který vyhlásil guvernér Polemarchos, za účelem poměření sil mezi týmy. Turnaj měl spoustu nadšených diváků, plné tácy melounů a adrenalin na bojišti. Odpoledne se týmy vydali dál seznamovat se zdejším dvifilským neboli poblbovským obyvatelstvem. Například se naučili se oblíbenou hru malých poblbátek, jak sníst limbán bez rukou nebo jak se přemisťovat na otáčejícím se koberci. Krásný den zakončil táborák a oheň, u kterého se (tak trochu zmateně) hrály písničky.

Děti, které jely na tábor jen na jeden týden, se vrátí v sobotu 18. srpna ve 12 hodin autobusem na obvyklé místo - u tramvajové smyčky Smíchovské nádraží.

Dneska, třetího dne, se opět hlásíme. Naše mise pokračuje úspěšně. Týmy se dnes vydali zdokonalit v několika odvětví a disciplínách. Navštívili mistry z řad poblbů. Každý se zdokonaloval buď ve špionáži, vědecké činnosti nebo v boji. Menší z našich oddílů se také setkali s bláznivým Inkanem Prvorozeným a poblbi, kteří jim pomohli v nalezení dalších informací o planetě a jejích obyvatelích. Na toto téma pak zpracovali vlastní divadelní hru. Větší oddíly zatím započali pátrání po ztraceném Polemarchovi. Setkali se s vůdci dvou znepřátelených rodů poblbů. Ti jim poradili, kde najít ztraceného Polemarcha a jejich silami byl zachráněn. Kytičky měli dopolední program s Agricolou a svými nejlepšími vedoucími. Poté se koupali v bazéně. Po dobrém obědě se všichni nejen děti s radostí a vřískáním osvěžili vodotryskem z hadice. (Někteří vedoucí, tam skončili tak trochu nedobrovolně.) Celý den jsme si užili a už se těšíme na další.

Přinášíme prvních deset fotografií z tábora na stránce Mezi dvěma světy - Fotogalerie

Přijeli jsme kolonizovat novou planetu Trifolin s devíti oddíly badatelů, princeznou Elpis a její žlutou gardou. Po příjezdu jsme se rozdělili do ubytování a do jednotlivých oddílů. Setkali jsme se s princeznou Elpis a společně jsme se vydali zdokonalit v boji. Večer se táborem rozžehly vysoké plameny slavnostního ohně. (Malý chcípající ohýnek.) Od velitele základny Atlase jsme se dozvěděli o zmizení guvernéra Polemarcha. Odebrali jsme se spát do našich vesmírných lodí na základně.

Všemi očekávaná výprava na záhadnou planetu se kvapem blíží. Přesto se až do teď dařilo úspěšně tajit, kdo stane v jejím čele. Pouze bláhovci se mohli domnívat, že výpravu povede osobně adalbertus imperátor. Dobře informované zdroje tvrdily, že jeho zájem na seznámení se s dalším inteligentním druhem je značný. Již nyní víme, komu svěří tento důležitý úkol. Sama princezna Elpis se bude účastnit této expedice!

 Mnoho se nyní mluví o plánované výpravě na Trifolín, naše redakce si proto pozvala pana docenta Shafina jakožto předního experta na xenobiologii. Snažili jsme se zjistit, co naše hrdinné osadníky čeká, a dozvěděli jsme se celou řadu obtíží, které budou muset překonat.

Pragua, Terra Prima – Chystá se velká kolonizační výprava na bývalé državy Impéria na planetě Trifolín. Ujme se vedení nejmilostivější adalbertus imperátor?