titulní strana 
místo tábora 
knížecí družiny 
knížata [vedoucí] 
zpěvník 
galerie 

kontakty 
pořadatel 
co vzít s sebou 
návrat 
email 
Optimalizováno
pro MIE4.0.

   
t i t u l n í   s t r a n a
....................Loňský tábor [1999]

Poslední úprava!
» čtvrtek 7. 3. 2002
Více než po dvou letech se zde přeci jen objevuje ona slavná a dlouho slibovaná kronika. Je v PDF a lze si ji stáhnout. Kronika, 0,5 MB.

Dalších pár fotek
» úterý 1. 8. 2000
Jak jsem slíbil, tak částečně plním. V galerii jsou další fotky. Na kronice stále velmi usilovně pracuje Marek. Musí ji trochu zmenšit (ne zkrátit, ale jen upravit), aby se dala bez problémů stáhnout. Nové fotky naleznete opět v galerii". Už nic neslibuji, ale kronika zde jistě brzy bude.

A co jinak?
» úterý 25. 7. 2000
Máme tu jednu novinku. Dnes se konečně podařilo nahrát do alba první část fotek z tábora, jsou tam ale zatím nasypány tak, jak přišly Luďovi pod ruku (a do skeneru) a bez jakéhokoliv komentáře. Jsou k dispozici v kolonce "galerie" v malých náhledech a dále všechny v rozlišení 640 x X. Pravda, není toho zatím moc, ale mohu snad slíbit, že tak do týdne zde bude k dispozici ještě kronika a možná i několik desítek dalších fotek.

Závěrečná slavnost
» pátek 14. 7. 2000
Večer přijela na slavnou hostinu sama královna se svou družinou (král přijet nemohl, protože, jak asi všichni víte, sužuje ho zlá choroba). Konala se slavnostní hostina, při které se stoly prohýbaly pod horami jídla a pití. Po hostině požádala královna, aby jí všechny rody složily k nohám veškeré poklady, které získaly během války s Černým knížetem. Také jí každý rod vypověděl v šechny své hrdinské skutky, které ve jménu krále vykonal. Královna potom zhodnotila, jak který rod uspěl, podle toho, jaké bohatství se mu podařilo shromáždit. Rozhodování bylo težké, ale konečné pořadí bylo stanoveno následovně:

1. Kamemberkové
2. Sekáči
3. Krištáloví rytíri

Všechny tři rody byly po zásluze bohatě odměněny za věrné služby trůnu.

Poté byl zapálen slavnostní oheň a všichni slavili velké vítězství. Během oslav se u ohně objevily tři postavy v bílém. Byl to Borwin, mladší Corwinův bratr, se svým doprovodem. Borwin, kterého bojovníci znali jako obyčejného kupce, vypadal opravdu královsky. Požádal bojovníky, kteří u sebe měli meče Darkwail a Dagelon, aby mu je předali. Potom pasoval celý rod Dutých z Duté za jejich hrdinství - prestože neshromáždili tolik cenností, byli to oni, kdo získali Dagelon a s jeho pomocí porazili moc Černého knížete. Poté, co je prohlásil za Ďedice Sarenu, provedl Kupec magický obřad Zničení mečů a potom navždy odešel. Slavnost ale pokračovala ješte dlouho do noci.


Vše se v dobré obrátilo
» čtvrtek 13. 7. 2000
JEN MEZI NÁMI: Je dobojováno, Černý kníže v noci padl a nyní nastává doba oslav. Dříve, než zde budeme moci popsat, jak to vše skončilo a který z rodů se ukázal být nejstatečnější, chci nejprve uklidnit vás rodiče, že jsou opravdu všichni v pořádku (až na pár modřin) a pokud dnes při slavnostním ohňostroji nezapálíme vesnici, nic hrozného se již nepřihodí. Pro jistotu je v pohotovosti mobilní hasičská jednotka ze Zbirohu... :-)

Dagelon je na světě, ALE!
» středa 12. 7. 2000
Dnes ve 12 hodin byl znovu vzkříšen meč, kterým lze porazit Černého rytíře...
Jenže zase prší a včerejší předpověď na čtvrtek se rozplynula jako pára a jak tak koukám na web po slibovaném sluníčku nezůstala ani stopa. Co s tím? Zaveleli jsme ústup z bažin do tábora. Obědvá se tedy v suchu a dlouho očekávaný souboj s Černým knížetem je ohrožen. Náš virtuální boj na život a na smrt dostává dimenzi boje o zachování zdraví našich milých dětí a tak uvidíme jak bude vše vypadat odpoledne.

Co je tohle za počasí?
» úterý 11. 7. 2000
V souvislosti s neskutečně drzými mraky a vlezlým deštěm vydáváme následující prohlášení:
Knížecí družiny zásadně nesouhlasí s těmi mraky nad naší zemičkou, považujeme je za nečistou zbraň Černého rytíře a požadujeme jejich okamžité stažení. Používání dešťových zbraní odporuje všem známým i neznámým válečným konvencím a je podle našeho názoru srovnatelné s mučením zajatců, ubližováním civilnímu obyvatelstvu a dalšími odpornými metodami zvrhlých a rabujících gangů. Prosíme proto o okamžitý zásah vyšší moci, neboť nám již trochu dochází trpělivost a suché šatstvo.
Za všechny rody Petr.


Král vyzývá své bojovníky
» pondělí 10. 7. 2000
Král vyzývá své bojovníky, aby se vydali na cestu do nebezpečné lesní riše a nalezli nejprve zbývající tři magické artefakty a nakonec snad i meč nadeje Dagelon. Mapa, kterou rody dostaly, obsahuje některé nové informace, které by mohly vést k nalezení tří zbývajících artefaktů. Večer pak rody získaly svitek psaný runovým písmem, který jim pomohl nalézt starodávnou stříbrnou sekeru. Tu nakonec získali Dutí z Duté, kteří se o ní utkali v lítém boji s Křištálovými rytíři.
Je to tak (i když tomu ráno věřili jen ti nejotrlejší), že začal puťák a všechny čtyři rody zůstávají do zítřka v lese. Kvůli nekonečnému dešti vznikly improvizované hangáry, kam provrhlí bojovníci složí na noc své unavené kosti... Zítra je taky den, počasí nám prý moc přát nebude, tak nám prosím držte všechny palce.

Návrat Dagelonu
» noc z neděle na pondělí 10. 7. 2000
V noci se vydali nejstatečnější bojovníci na cestu tmou. Cestou všichni uviděli zjevení saranské královny přebírající meč dobra Dagelon, predurčený k tomu porazit síly Zla. Kupec je posílá za posledními žijícími Sarany, kteří se pokusí v pravé poledne ve středu znovu vyvolat z propasti času Dagelon. Na cestě museli čelit i útokům černých stvůr a na Eledarově hradě mohli ti nejodvážnejší získat další z jeho pokladu.
To byla bojovka: "Viktorovi natrhneme gatě," řvali děti do tmy, ze které se vynořil jeden z černých služebníků. Jdeme spát, je pár minut pred čtvrtou, ráno je posunutý budíček na devátou. Zítra se vyráží na puťák (nebude-li pršet) a zacne tím nejzábavnejší a nejdobrodružnejší část tábora a hry.

Přestává konečně pršet?
» neděle 9. 7. 2000
V sobotu už to poča