Vážení čtenáři,

někteří z vás nám dali vědět, že by rádi četli ještě obšírnější a barvitější informace o dění v našem krásném městečku.  Autentické zápisky našich mladých detektivů podle všeho svou profesionální strohostí nedokáží plně uspokojit vaše literární nároky, a proto si dovolujeme přinést krátké shrnutí událostí, které v posledních dnech hýbou Lotrdamem.

Od sobotního příjezdu detektivů je v městečku stále rušno.   Nejvíce se samozřejmě činí elitní oddíly mini detektivů Lávová Srdce a Kyselí Citrónci. Ti se neohroženě vrhli do boje proti gangu Bena Klauna a kazí mu jeho plány, kamkoli se vrhnou. Statečně osvobodili hlavní cukrářku, krásnou Franchescou Dolce, a od té doby jí pomáhají se vším, co zlí klauni kazí. Mimo jiné pro ni získali zpět uloupenou mouku i jedinečné obří kremrole.  Jaká škoda, že tito výteční detektivové, přezdívaní Kytičky, byli našemu městu zapůjčeni jen na krátkou dobu, a koncem tohoto týdne se vrací zpět do Prahy (jak se podařilo zjistit našemu zvláštnímu zpravodaji). Jsme velmi rádi, že si před svým odjezdem stihli užít ještě závody plachetnic, dostihy i policejní turnaj. Všude samozřejmě zazářili svou odvahou, odhodláním i šikovností.

Nelení samozřejmě ani velcí a střední detektivové. Hned od soboty začali rozplétat složité vztahy gangů dusících Lotrdam a poukazovat na jejich nekalou činnost. Jisté je, že se detektivům podařilo narušit rovnováhu mezi velkými Lotrdamskými lotry a situace se vyostřuje: Hlavního městského skladníka našli, jak si povídá s rybami. Don Paolo Grande řečený Jizva zabalil, v přímé souvislosti s detektivním šetřením na Lotrdamském závodišti, svůj dostihový byznys. Proslýchá se, že šéfové zbylých mafiánských gangů s ním měli tajnou noční schůzku a že se snaží rozšířit svůj vliv i na ty městské okrsky, které dosud sužoval jen Don Jizva.

Detektivy nicméně nepřechází optimismus, daří se jim poskytovat kontinuální podporu nejsužovanějším okrskům, posilňují se vydatným Lotrdamským jídlem, chroupou mrkev a najdou si vždy čas také na modlitbu a odpočinek. Věříme, tedy, že svou práci v Lotrdamu dovedou do zdárného konce a z Lotrdamu se konečně stane poklidné lázeňské městečko, jak si to rozhodně všichni přejeme.

Fotografie z dnešního Lotrdamského turnaje čekejte brzy!