Do hlubin
Nového světa

1519
dní uplynulo od návratu

První námořní výprava

Čas vyplutí do hlubin Nového světa se blíží, a tak se skupina obzvláště statečných námořníků vydala na první výpravu už minulý víkend na ostrov zvaný Sloup.

Tam se setkali s indiánským náčelníkem, který je požádal o pomoc proti zlotřilým pirátům, protože ti bezostyšně loupili na indiánském území a dokonce indiánům ukradli i jejich totem.

Děti přislíbily pomoc a indiáni je pak pocvičili v několika disciplínách, aby se ujistili, že mají šanci piráty porazit.

Pohyb po nezmapovaném terénu skalnatého ostrova byl náročný a podnebné podmínky tomu jen přispěly, ale i za vytrvalého deště (co byste také čekali v deštném pralese) se podařilo dětem obejít několik indiánských obydlí a u každého z indiánů splnit jeho úkoly.

Odpoledne toho dne se náčelník indiánů vydal na výzvědy, aby zjistil, co mají piráti za lubem. Vyzval děti, aby ho následovaly, a po cestě jim nechával zprávy s různými úkoly, které bylo třeba splnit. Děti se dostaly až do pozoruhodné pevnosti vytesané ve skále (jinak též řečeno skalní hrad Sloup).

Nakonec se setkaly opět s náčelníkem, který je potichu dovedl k místu, kde spolu popíjeli tři piráti. Z jejich řeči, mezi spoustou vychloubání a hádek vyplynulo, že nazítří ráno jich většina odpluje na loupeživou výpravu a jenom malá část jich bude hlídat jejich sídlo a ukradený totem.

A tak stateční námořníci druhý dán ráno přepadli nic netušící piráty. Piráti se sice notně posilovali ze své láhve rumu, ale nakonec jim to nebylo nic platné; námořníci je porazili a získali od nich totem, který pak slavnostně předali indiánům. Od vděčných indiánů pak k velké radosti obdrželi část jejich kmenového pokladu.


Pokud byste chtěli vidět více fotek, prohlédněte si obsáhlou fotogalerii.