Třetí den puťáku

Střelecká bitva Střelecká bitva
Ve čtvrtek dopoledne přišel čas pro získání posledních několika hrdinů divokého Západu. Pro velké oddíly to byli Butch Cassidy a Sundance Kid, pro které měly děti ukázat důvěru ve své přátele i obratnost v otevírání zámků. Malé oddíly získaly přízeň slavného indiánského náčelníka Sedícího Býka, když ukázaly své kvality ve čtyřech důležitých vlastnostech: síle, statečnosti, štědrosti a moudrosti.

K obědu dorazil známý stavitel železnice Casey Jones, který pochválil oddíly za to, jak si vedly v získávání slavných pistolníků. Než ale mohli všichni nastoupit zpáteční cestu z Phoenixu do Stonetownu, objevil se problém: Guvernér teritoria Arizona zakázal odjezd dotyčného vlaku. Naštěstí vybrané starší děti plnily dopoledne zvláštní úkol a získaly tajné informace, díky kterým guvernér nakonec změnil svůj názor a odjezd vlaku povolil.

Potíže ale jen tak neskončily. Vlak totiž přepadli bandité, kteří unesli Caseyho Jonese a obsadili nedaleký kopec, kde se bránili urputnou palbou, dokud se dětem nepodařilo proplížit se až na vrchol a zajatého železničáře získat zpět.

Brzy nato se oddíly setkaly opět se stonetownským starostou, jenž jim sdělil, že je nejvyšší čas zasáhnout proti banditům Franka Millera, kteří se utábořili na louce u McDonaldova ranče.

První střetnutí dětí s bandity nedopadlo nijak dobře, protože banditi bměli jako dříve převahu. Když ale děti využily výsledku svého pobytu ve Phoenixu, poměr sil se začal měnit. Ukázalo se totiž, že každý člen bandy Franka Millera se bojí některého ze slavných pistolníků. A tak byli postupně poraženi všichni banditi a nakonec i sám Frank Miller.Od tábora uplynulo
1328 dní

Pro poučení i pro pobavení dovolujeme si doporučit Vaší ctěné pozornosti též stránku věnovanou našemu sdružení Campamento '99.


Neváhejte a přečtěte si
i o našich minulých táborech: