Druhý den puťáku

Oběd na puťáku (Lincoln Square) Oběd na puťáku (Lincoln Square)
Ve středu ráno měly děti sraz s Batem Mastersonem, který jim pomohl získat kontakt na dalšího slavného hrdinu, Wyatta Earpa.

U oběda se pak děti potkaly s Buffalo Billem, který si postěžoval, že ztratil svou medaili, a požádal je, aby mu pomohli ji získat. Stopa vedla do podezřelého vetešnictví na Jeffersonově ulici a odtamtud do pochybné Žebrácké čtvrti.

Mezitím se ale stala ještě jiná věc. U oběda se objevila také jakási žebračka, která předala dopis oddílům, že tři vybraní lidé se mají vypravit do hospody U Bizona, kde zíkají jakousi důležitou informaci. Ukázalo se ale, že jde o léčku. V hospodě je jeden z místních padouchů otrávil a přiměl přidat se na jeho stranu proti vlastním oddílům.

Když oddíly pátrající po medaili Buffalo Billa dorazily do Žebrácké čtvrti, čekalo je tak nemilé překvapení: Střetli se tam se skupinkami místních pobudů, ale také s vlastními kamarády, kteří najednou bojovali proti nim. Nakonec se podařilo medaili vybojovat zpět a donést ji Buffalo Billovi.

Malé oddíly zatím během odpoledne získávaly přízeň proslulého Billyho Kida.

Večer se pak podařilo dohodnout pomoc dalších dvou známých pistolníků: Divokého Billa Hickocka a Belle Starr. Tato dáma, známá také jako "královna banditů", nakonec ukázala dobrou vůli a poradila oddílům, jak mohou získat zpět své ztracené spolubojovníky. Oddíly se pak v noci vypravili do ležení banditů, kde děti vybojovaly své kamarády a podaly jim protijed od Belly Starr.Od tábora uplynulo
1328 dní

Pro poučení i pro pobavení dovolujeme si doporučit Vaší ctěné pozornosti též stránku věnovanou našemu sdružení Campamento '99.


Neváhejte a přečtěte si
i o našich minulých táborech: