tábor 2006

Deník

 
 30.7.2006
Gilda je poražena, ať žijí gildeny
Někteří účastníci projevili zájem o to, aby se mohli i na webu podívat na podobu jednotlivých gildenových bankovek. Vaše přání je splněno; vzorky gildenů se staly novým přírůstkem sekce zajímavosti.
 
  
 
 27.7.2006
Zpravodaj Síček a druhá várka fotek
Všechna tři čísla zpravodaje Síček jsou ke stažení ve formátu .pdf, a to zde, zde a zde. Kromě toho se můžete podívat sem na dalších 55 fotek.
 
  
 
 22.7.2006
Táborová mapa
   
  
   
Pokud se chcete opět podívat na mapu táborového území, a u sebe nemáte žádnou vytištěnou, nezoufejte - i tady na webu se můžete podívat na nejnovější exempláře map od pana kartografa, který mimochodem vzkazuje, že oddíl Vidláků mu ještě dluží padesát gildenů. ;-)
 
  
 
 17.7.2006
Čt - 13.7.2006 Velké finále
Ve čtvrtek zbývaly vyřešit ještě dva problémy, než se budou moci sportovci v čele s členy řádu postavit gildě. Zato to však byly problémy dosti zásadní a času nebylo nazbyt, protože Tudós Fennhéjázó na druhé straně planety shromáždil vytěžené zásoby fennhejazitu a každým okamžikem se je už chystal odvézt, aby je pak mohl využít na výrobu encefalorezonátoru třetí generace a ovládnutí galaxie.
více
 
  
 
 16.7.2006
St - 12.7.2006 Přátelé a nepřátelé
Oddíly poprvé přenocovaly ve svých lesních leženích. Jak se ale ukázalo, bohužel nebyly ani tam příliš v bezpečí. Nepřátelé totiž většinu tábořišť vypátrali a přepadli, přestože byla často důkladně ukryta v hustém mlází. Ráno se sportovci nasnídali a dosti zdecimováni nočními přepady se vydali za svým posláním - tedy v 10 hodin dorazit do lomu pod Temnou horou, kde se měli shromažďovat nepřátelé. Naštěstí před Temnou horou oddíly potkaly komtura Démase, který využil své obnovené moci a všechny oddíly oživil. Když ale sportovci dorazili k lomu, brzy poznali, že tentokrát boj zdaleka tak snadný nebude.
více
 
  
 
 15.7.2006
Út - 11.7.2006 Odchod do lesů
   
  
   
Úterní ráno bylo plné nečekaných zjištění. Nejenže si všichni uvědomili, že včerejšího dne odsoudili nesprávného člověka a Magadis s Makarií byli pryč, ale navíc se ukázalo, že v noci byl tábor přepaden nepřáteli, které poslal Tudós Fennhéjázó. Všichni sportovci přišli o svůj život a museli čekat do poledního oživení, než mohli vůbec něco podniknout. Komtur Démas v této těžké situaci rozhodl, že Síč přestala být pro sportovce bezpečným místem, a že se tak budou muset vypravit do lesů na delší dobu, aby mohli pátrat po uprchlých sourozencích a bojovat proti zabijákům gildy.
více
 
  
 
 12.7.2006
Upřesněn čas příjezdu
Návrat z tábora se předpokládá v sobotu 15. července v 16:37 na Smíchovské nádraží rychlíkem číslo 453.
Viz sekce odjezd a návrat
 
  
 
 11.7.2006
První fotky z tábora
V sekci fotogalerie naleznete 60 fotografií z prvních dní tábora.
 
  
 
 10.7.2006
Po - 10.7.2006 Zločin a Trest
   
  
   
Dnes ráno se zdálo být všechno v pořádku. Welfové jsou poraženi, takže Rhee už nic nehrozí. Démas se tedy rozhodl zahájit znovu turnaj, jen ještě poprosil děti o malou laskavost. Požádal je, aby zašly ke Ghanimě pro jeho poslední vzpomínku. Oddíly se tedy za Ghanimou vypravily, ale na místě je čekalo nemilé překvapení... Ghanima ležela na zemi mrtvá a vzpomínka byla pryč. Všichni to rychle utíkali říct Démasovi, který jim řekl, že je potřeba tuto vraždu vyšetřit. Starší sportovce poslal hledat žalobce a obhájce na soud a mladší poslal pro věnec na hrob Ghanimy. První nalezli právníky zelení a věnec získali červeno-modří.
více
 
  
 
 9.7.2006
Ne - 9.7.2006 Výlet po okolí
V neděli se děti jely podívat po okolí a navštívily několik zajímavých míst.
více
 
  
 
 8.7.2006
So - 8.7.2006 Dobytí pevnosti
Konečně se povedlo přeprogramovat družici, a tak byli ráno všichni jenom krůček od zjištění polohy sídla Welfů. Bohužel se ale ukázalo, že ten krůček bude o něco delší, než se zpočátku zdálo, protože komtur dětem sdělil, že žádné informace z družice nepřišly. A proč? To nebylo těžké odhalit: Parabolická anténa, která doteď visela na stěně hlavní budovy, byla pryč. A na místě zůstaly jenom zbytky jakési sítě. Jasná stopa glagose, který si s oblibou nosí do svého doupěte kovové předměty.
více
 
  
 
 7.7.2006
Pá - 7.7.2006 Stavba rakety
   
  
   
V pátek ráno komtur vyhlásil, že je nutné, aby sportovci trénovali. Zatím sice nemohl být oficiálně znovuzahájen turnaj, protože dosud nebyl vyřešen problém Welfů, okupujících okolní lesy, ale dobrý trénink je pro sportovce vždycky prospěšný. A tak se malí i velcí sportovci dopoledne střetli ve třech turnajových disciplínách – stužkované, vybíjené a fotbalu. Všichni účastníci skvěle předvedli své kvality, přičemž nejlepší výsledky zaznamenali sportovci z oddílu Vidláků a mezi juniory Červení bombardéři.
více
 
  
 
 6.7.2006
Čt - 6.7.2006 Odpočinkový den
Čtvrtek byl vyhlášen jako odpočinkový den, tudíž se šlo do lesa pouze dopoledne. Malí i velcí sportovci dostali stejný úkol, a to získat CDčka od Kirthaiby a Adektry (obchodnice), nebo je vybojovat od Welfů či najít ve skladech. CD poslouží k tomu, aby Kartograf mohl naprogramovat družici, díky níž pak sportovci budou moci najít sídlo Welfů.
více
 
  
 
 5.7.2006
St - 5.7.2006 Hledání vzpomínek
Dopoledne se unavení starší sportovci chtě nechtě vydali za Kirthaibou, která jim řekla, že důležité informace by mohla mít Ghanima. Ta prý ale není v dobré náladě, protože nemá svoje oblíbené sušenky. A tak se děti musely vydat shánět sušenky u dalších postav v lese - například u kartografa.
více
 
  
 
 4.7.2006
Út - 4.7.2006 Rozkvetlá vrba
   
  
   
Ráno děti čekalo příjemné překvapení. Kromě toho, že bylo (jako zatím každý den) opět krásné počasí, tak vrba před jídelnou, tedy strom, který v noci děti zalily, dnes krásně rozkvetl. To znamená, že odteď se opět mohou všichni oživovat v poledne a o půlnoci.
více
 
  
 
 3.7.2006
Po - 3.7.2006 Oživování a noční bojovka
Ráno sportovci zjistili, že ti, kteří předešlý den padli v boji, se přes noc neoživili, přestože všichni čekali, že se tak stane. Komtura to také překvapilo a vyzval sportovce, aby se pokusili tento problém vyřešit.
více
 
  
 
 2.7.2006
Ne - 2.7.2006 Seznamování s postavami a okolím
Druhý den tábora se děti nejprve vydaly na sraz s obchodnicí, který měly dohodnutý z předešlého dne. Poté se seznámily s několika dalšími obyvateli zdejšího okolí, např. s učitelem Ulomenosem Uthunem, drbnou Ghanimou a její dobrou kamarádkou Kirthaibou. Dále také zjistily, že les obývají ne příliš přátelští Welfové.
více
 
  
 
 1.7.2006
So - 1.7.2006 Po strastiplné cestě děti začínají hrát hru
I přes nepřízeň sil dopravních jsme dorazili v pořádku do tábora a s mírným zpožděním jsme začali hrát hru. A dále se dočtete, jak hra začala.
více
 
  
 
 7.6.2006
Informační schůzka pro rodiče
Informační schůzka pro rodiče se uskuteční ve čtvrtek 15. června od 17:30 v prostorách fary kostela svatého Václava na náměstí 14. října. Budova fary se nachází za kostelem sv. Václava.
Pro další informace kontaktujte Lukáše Jirsu (724588420) nebo Lízu Urbanovou (724101393).
 
  
 
 5.6.2006
Táborový web zprovozněn
   
  
   
Nadešla významná chvíle - po přihlášce na tábor 2006 ve Zhořci a po letáku s podrobnějšími informacemi se nyní objevil i táborový web - tedy neklamná známka toho, že tábor se opravdu začíná blížit.