18.7.2005
Příběhy naruby (den 3.)
Krátce po deváté hodině začaly děti s nápravou pokažených příběhů. Jejich kroky vedly nejprve do Zobí ulice, kde se velké oddíly dozvěděly od profesorů Brumbála a McGonagallové, že Hagrid, který měl dopravit Harryho Pottera z Godrikova Dolu do Kvikálkova, se povážlivě opozdil. Bylo nutné vyhledat Hagrida a posléze i Siria Blacka, aby se děj vrátil do správných kolejí. Malí plnili jiný úkol - pomáhali Hagridovi s přípravou narozeninového dortu pro Harryho.
Další příběh, který měl být napraven, se týkal českého knížete Břetislava a německé šlechtičny Jitky. Břetislav se chystal, zcela v souladu s historickými skutečnostmi, unést Jitku ze svinibrodského kláštera, v němž byla vychovávána, a pojmout ji za svou zákonitou manželku, avšak těsně před nosem mu ji „vyfoukli“ černí lapkové. Přes veškerou snahu dětí se však Jitku osvobodit nepodařilo, a tak si Břetislav bude muset počkat do zítřka.
Dnes si také oddíly zvolily svá jména, takže už o nich nebudeme mluvit jako o Červených, Šedivých, Lososově Růžových, Světle Zelených, Oranžových, Žlutých, Hnědých a Tmavě Zelených, nýbrž jako o Teleblbís, Šedých vlcích, Nažhavené dvanáctce, Řepácích, Šesteru krkavců a třech smutných kosatkách, Kyklopech, Krvelačných buchtičkách a Bambooche.
 


© 2005 Campamento '99 - Země příběhů - Letní dětský tábor na Komáří louce