Deník Oddíly Praktické Jídelníček Fotogalerie Hra Kontakt

Táborové noviny 1
Táborové noviny 2
Kronika
Pravidla hry
Hymna Harpyí
 
13.7.2003
Nedělní výlet a mše
V neděli byla plánovaná přestávka ve hře. Ráno se oddíly vydaly pěšky do nedaleké vsi Popelín, kde měly od 11 hodin navštívit místní kostelíček a mši svatou.
Podívejte se na fotogalerii z výletu.
Jenže (co čert nechtěl), tuto jedinou neděli v roce se nedělní mše přesunula do poutní kaple na Dobrou Vodu. Zřídili jsme proto kyvadlovou dopravu mezi Popelínem a Dobrou Vodou a pěti auty převezli děti a téměř všechny vedoucí do 2 km vzdálené vsi. Naštěstí se díky našim vyjednavačům podařilo oddálit začátek mše a tak vše proběhlo řádně.

Následoval krátký oběd, šikovným loudilům se dokonce podařilo "vyžebrat" od místních nějaké koláče a jiné pamlsky a poté co se děti s vedoucími kyvadlem opět dopravili do Popelína, nasedli do vlaku, který je odvezl do Jindřichova Hradce.

V Hradci se nakupovalo ostošest, v baťůžkách se objevily různé zbraně, nakupovala se zmrzlina a putovalo na věž, do zámku, cachtalo v kašně a dělalo se spoustu jiných věcí, které k návštěvě středověkého města patří.

Zpáteční cesta proběhla rychle a bezproblémů. Malé děti s vedoucími jeli přímo z Hradce autobusem ke hrázi rybníka, odkud se došlo pěšky, velké oddíly jely z Hradce úzkokolejkou do Malého Ratmírova a pak opět autobusem na hráz.


 

Děkujeme sponzorům