Deník Oddíly Praktické Jídelníček Fotogalerie Hra Kontakt

Táborové noviny 1
Táborové noviny 2
Kronika
Pravidla hry
Hymna Harpyí
 
6.10.2003
Interaktivní mapa území - Komáří louka 2003
Pokud si chcete oživit vzpomínky ze zoufalého pobíhání po lese na letošním táboře, ujasnit nějaký problém geografického rázu, nebo se prostě chcete podívat na mapu území a tu svoji jste už dávno někde ztratili, tak neváhejte - a použijte Interaktivní mapu území.
29.7.2003
Absolutním vítězem vyhlašuji spojené rody Nebezpečných plamínků a Ohnivých Wokurek
"Velké rytířské řády bojovaly statečně a zasloužily se měrou vrchovatou o získání sv. Grálu. Proto je všechny prohlašuji za oprávněné dále užívat naše državy na severu země a chránit zemi proti temným silám z hvozdu. Mým vyvoleným řádem, který má největší podíl na záchraně naší drahé Moscerie, se stali OCELOTI," prohlásil král Artur I. při závěrečném vyhodnocení. Absolutním vítězem ale prohlásil spojené rody Nebezpečných plamínků a Ohnivých Wokurek.
29.7.2003
Krakonoš a dlužníci - UPDATED
Víte, kolik dlužíte Luďovi?
21.7.2003
Slíbená statistika
Jak jsem slíbil, přinášíme stručnou (místy nepřesnou) statistiku. Možná by vás mohlo zajímat, že se během tábora snědlo na 2800 ks pečiva (rohlíků a housek), což v přepočtu na váhu činí 340 kg.
21.7.2003
To je ta hymna Ohnivých harpyí
Zcela neočekávaně byla vpašována na stránky hymna Ohnivých harpyí. Autorem hudby je Standa Mach, text složil ruku v ruce celý oddíl harpyí. Zde si ji můžete stáhnout, (MP3, 290 kB)
20.7.2003
Vyjádření díků
Na tomto místě si dovolujeme poděkovat za sponzorské příspěvky společnostem Microsoft a Kraft Foods, a dále všem vedoucím, praktikantům, dětem, kuchařkám, malému buchkomandu, velkému buchkomandu, andělům a andílkům, zásobování, hlavnímu vedoucímu, všem, kteří pomáhali s výrobou kápiček, nakupováním, výrobou zpěvníku a jmenovitě pak Ondřejovi a Pinďovi (i Bohoušovi a Tomášovi) za přípravu hry a Káče Koro za všechno. A abychom nezapomněli, děkujeme také Rosťovi Zabloudilovi za Komáří Louku.
20.7.2003
Návrat a slzy dojetí
Milí zlatí, zvony katedrál odezněly, králův monogram zmizel kdesi v dáli a po 14 dnech jsme se vrátili domů nebo do domova :-(. Pláč i smích se navždy vtiskl do srdcí vašich opatrovníků a z duše vím, že jim bude moc chybět. Vězte, že budou den co den vzpomínat na všechny vylomeniny, donekonečna si připomínat bláznivé kousky, které s vámi prožili a mnoha lidem zmateně vysvětlovat, co že se tam na tom táboře vlastně dělo. Stejně jako to dělají každý rok, již po dlouhých deset let, co je znám. Připomínáte jim jejich dětství a dobrodružství, která prožili na svých táborech. Mají vás za to rádi, všechny bez rozdílu. A budou na vás čekat a příští rok s vámi vybojují bezesporu další vítězství. Buďte hodní, dávejte na sebe pozor a nejpozději za rok zase na „obvyklém“ místě. PH
20.7.2003
CO ještě uvidíte?
Především znovu roztřídíme galerii - trochu chronologicky a trochu věcně, dále doufáme doplníme příběhy z puťáku, táborové noviny a také jednu zajímavou statistiku. Máte se tedy ještě na co těšit, během pondělka (21.) to tady bude.
18.7.2003
Poslední bitva a noční mokrý návrat z puťáku
Nebudu se nyní rozepisovat jak, kde, v kolik a co všechno se v noci semlelo, to se dozvíte později. Podstatné je, že se opět všichni v pořádku vrátili, sušili co se dalo a teď pomalu vstávají a snídají. Z oficiálního programu nás ještě čeká uzdravení krále a na závěr slavnostní hostina...S tím zítřejším příjezdem to zatím plusminus platí.
17.7.2003
Stále v lese
Opravdu jen velmi stručně: všichni až na jednoho malého hobita (teplota, angina) jsou v pořádku. Dnes se chystá závěrečná bitva a poslední noc venku...má pršet, tak uvidíme. Co a jak se dělo na puťáku se dozvíte snad zítra. Zatím jsou všechny informace přísně embargované. Co vám mohu říct je, že obědy vozíme cca kolem 13. hodiny k "závoře" a včeře kolem 19. tamtéž. Zároveň funguje (témeř) kyvadlové zásobování vodou. Prázdné lahve se odvezou během jídla do tábora, tam naplní a vezou se zpět. To je zatím vše. (PH)
16.7.2003
Předběžná informace o návratu
Autobusy jsou objednané k táboru na cca dvanáctou hodinu, což znamená, že bychom měli tak do 13,00 hodin vyjet z tábora. Cesta bude trvat 2 a půl hodiny a tak příjezd lze očekávat nejdříve v 15,30!
15.7.2003
Odchod do lesů
Celé dopoledne i část poobědové siesty věnovaly rody přípravě na odchod do lesů. Počasí naštěstí tentokrát hraje s námi a tak azurové nebe nakonec provázelo bojovníky odcházející z tábora. Několik fotografií.
14.7.2003
Hrůzné okamžiky na královském dvoře
Dnes nemohli mnozí ani dospat, jak hrozně se těšili na okamžik, kdy se konečně objeví rodové zbraně. Ale stejně si museli počkat až na odpoledne. Dopoledne navštívili Vílu, která jim sdělila, že informace o rodových zbraních jim podá pouze v případě, když jí přinesou jejich makety. Podívejte se na obrazové útržky.
13.7.2003
Neděle podle Koumáka
Tento den se jelo na výlet. Nejprve jsme pochodovali do Popelína, kde se konala dopolední mše svatá, a po jejím ukončení jsme si dali hodinovou pauzu na zdejším nádraží. V půl druhé přijel vlak, vesele jsme zabrali půlku patrového vagonu a přemístili se do Jindřichova Hradce, kde jsme si dali několikahodinový rozchod.
13.7.2003
Nedělní výlet a mše
V neděli byla plánovaná přestávka ve hře. Ráno se oddíly vydaly pěšky do nedaleké vsi Popelín, kde měly od 11 hodin navštívit místní kostelíček a mši svatou.
Podívejte se na fotogalerii z výletu.
12.7.2003
Devět artefaktů
Ráno zákeřná nemoc uvrhla na lůžko rytíře Vokurek, po kterém se jmenuje celý jeho řád, a musel být nahrazen Velkým Koumákem, což zejména ti méně disciplinovaní členové rozhodně neuvítali.
11.7.2003
Mrtvé město
Po hrozivých událostech včerejší noci připomínalo ležení mrtvé město. Každý ve svém srdci pociťoval strach z něčeho neznámého, čemu se nelze bránit. Pravděpodobně jako památka na včerejší bitku se v ležení rychlostí blesku rozšířil mor, podporovaný neustálým nepořádkem v některých stanech.
11.7.2003
Teroristický útok přímo v lese u tábora
Titulek jako pro Novu. Nelze totiž nezmínit zákeřné vosy (zde přezdívané sovy). Včera zaútočily na Matěje se záludností sobě vlastní. Pod tričkem, ostře a bez vyzvání, dostal 20 žihadel a museli jsme jet do nemocnice. Už je samosebou vše v pořádku, Matěj dostal kalciovou injekci (zřejmě) a dnes už opět šifruje a připravuje hru pro děti.
11.7.2003
Chmurné myšlenky táhnou nyní hlavami bojovníků...
Tajemná noc však nenechala spát rytířům, kteří nakonec vzbudili své bojovníky a vydali se s nimi do tmavého lesa.
Fotografie.
10.7.2003
Lučištnická bitva
Odpoledne zavítal do tábora kancléř Edmund, pán z Lamií, a vyslal řády do lesa na lučištnickou bitvu o Svatý grál. Ten však byl střežen mnoha strážci a bojovníci navíc nedovedli obratně zacházet s lukem, neboť jejich zbraně jsou výhradně určeny k boji muže proti muži, takže zpočátku měli velké ztráty. Podívejte se na fotografie z lučišnické bitvy.
10.7.2003
Jediný cíl: zachránit krále Artura
Pro dnešní den již žádný turnaj vyhlášen nebyl, a proto se řády mohly již od rána věnovat činnosti na záchranu krále Artura. Opět se pocvičily v luštění šifer a dozvěděly se, že u rybníka řečeného Zvon je bude očekávat Víla, která jim může poskytnout užitečné informace.
9.7.2003
Svět podle Koumáka: Legendární bitva a podivná postava
Odpoledne již nikoho nelákalo věnovat se sportu, a proto řády vyrazily za svými šlechtici, kteří byli ohrožováni lesními lapky. Každý ze šlechticů stačil dát svým poddaným velmi podivnou a nesrozumitelnou listinu, jejíž smysl nám zatím zůstává utajen.
9.7.2003
Dopisy dětem chodí
To jsem vám chtěl říct. Emaily, které posíláte dětem na tábor přichází a děti je čtou. Papírová korespondence samosebou vítězí, ale rok od roku je emailů více, což mimojiné svědčí o tom, že sledujete ve stále hojnějším počtu dění na táboře prostřednictvím těchto stránek. Moc vás zdravím. PH
9.7.2003
Sport je také hra
Po dobré zkušenosti se včerejším turnajem bylo dnes uspořádáno obdobné klání, jen místo soubojů měřily řády své síly v oblíbené vybíjené. Stejně jako včera nebyla nouze o napínavé okamžiky a mohutné povzbuzování ze strany publika.
8.7.2003
Nové fotografie v galerii
Milí internetoví nadšenci (rodičové, babičky a dědečkové, sourozenci a vy všichni další, kdo sjíždíte naše táborové stránky). Nezapomeňte, že v galerii postupně přibývají fotečky z táborového života...
8.7.2003
Hrozivá nestvůra
Po poledni navštívil nebojové řády obchodník a oznámil jim, že mohou získat jistý artefakt, který pak budou moci prodat příslušníkům bojových řádů. Cesta k artefaktu však byla v obou případech lemována hrozivou nestvůrou se šesti životy, nicméně i kdyby tyto měly životů devět jako kočky, nepomohlo by jim to.
8.7.2003
Klid před bouří?
Po včerejších událostech, kdy se projevily zřetelné nedostatky ve válečné strategii řádů, bylo rozhodnuto uspořádat v ležení soubojový turnaj. Nejprve mezi sebou bojovali bojovníci a posléze proti sobě nastoupila celá družstva.
7.7.2003
Svět podle Koumáka, aneb pondělní události
Celé dopoledne se řády seznamovaly s okolím svých území a rozšiřovaly své državy. Mezitím se potají kancléřova garda zvaná Uctívači vycvičila ve schopnosti regenerace padlých gardistů a následně vyrazila mezi řády demonstrovat jim tuto novou dovednost.
7.7.2003
Mimochodem - pravidla a kronika
Pokud by vás zajímala kronika a pravidla hry, není nic snažšího, než si je stáhnout a přečíst.
KRONIKA (PDF, 1.1 MB), PRAVIDLA (PDF, 0.9 MB).
7.7.2003
Probuzení do pondělního dne
To nás totiž zašimralo sluníčko a naznačilo tak, že se rozhodně nehodlá vzát tohoto léta a pokusí se nás zahřát po mrazivé noci. Předešlá půlnoc ukázala na teploměru 10 stupňů a tak paprsky opírající se do kápiček dětí přišly moc a moc vhod. K tomu vydatná snídaně, horký čaj a bez okolků vyrazit do lesa.
6.7.2003
Svět podle Koumáka: falešní proroci patří do kadibudky
Po celé dopoledne si všechny řády připravovali své nezbytné atributy, aby jimi mohli večer při slavnostní hranici oslnit kancléře a dokázat mu, že právě oni mají největší naději na vítězství.
6.7.2003
Neděle a jiné popěvky
První skutečný den v lese, hledání vlastních území a rodových hradů, mše a přehlídky vlajek a bojových pokřiků. To vše přinesla neděle, den odpočinku. Tempo přehlídky, kdy všechny rody představovaly své bojové pokřiky či dokonce chorály, bylo však natolik rychlé, že se mi nepodařilo zachytit žádný doslova a jejich úplné znění přinesu tedy později.
5.7.2003
Svět podle Koumáka - Povolání rytířů
Král Artur povolal k sobě ty nejlepší z nejlepších, aby mu pomohli odvrátit na něj uvalenou kletbu.
5.7.2003
Odjezd v podmračeném odpoledni
Naše dva autobusy plné dětí dorazily kolem čtvrté hodiny na Komáří louku. Cesta podle všech komentářů proběhla dobře a tak nic nebránilo začít hned po příjezdu pěkně svižně sportovně-inteligenční hrou.
4.7.2003
Rada ke čtení těchto stránek
Nadpisy článků jsou KLIKACÍ, což znamená, že pokud chcete číst pokračování, tak klikněte na ten nadpis :o)
 

Děkujeme sponzorům