Kalendář akcí


Facebook


Země na obzoru

Svojšín 2002
Buďte zdrávi, udatní bojovníci!
Vítám vás zde jménem našeho nejjasnějšího veličenstva krále. Vybral vás, přední ženy a muže křesťanských národů, abyste se stali nadějí naší říše, která byla stižena strašlivou morovou ranou, snad trestem Božím za naše viny. Na vás spočívá nesmírný úkol vydat se přes moře a nalézt novou zemi pro všechny naše bratry a sestry.
Proto vás vyzývám: vzdejte se veškerého svého pohodlí, svých domovů i rodin a vyplujte na vzdálený ostrov, o kterém je dosud známo jen velmi málo a na kterém by snad bylo možno nalézt nový domov. Musíte ho prozkoumat a podmanit si ho. Vaším hlavním úkolem je získat a uhájit nová území, ale některé z vás bude možná zajímat i to, že podle legend se na onom ostrově skrývá poklad nedozírné ceny.
Vězte však, že vaše cesta bude velmi nelehká, neboť ostrov je obýván mnoha divošskými národy a budete také muset čelit nepřízni počasí i přírody. Budete se prodírat hustými pralesy a možná se střetnete i s divokými zvířaty. Ale buďte stateční, neboť úspěch výpravy záleží jen na vás.
Bůh vám žehnej na vaší pouti.

Více naleznete zde.